Baza MySQL

Zaczęty przez d3s2, Sierpień 18, 2017, 16:56:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

d3s2

Dzień dobry,
Zainstalowałem program Faktura Light z AppStore. Skonfigurowałem bazę zewnętrzną MySQL. Czy trzeba coś jeszcze robić ponieważ cały czas mam problem z połączeniem z bazą i nie które pola mi zapisuje, a niektórych nie (logo za każdym razem muszę wgrywać na nowo). Dwa razy program się zamknął. Może coś robię nie tak ? i np w wersji demo nie obsługuje zew. baz danych ?

Z poważaniem
Jacek

geshu

#1
Tak trzeba, trzeba dodać dostęp do hosta danej bazy. Jeżeli jest to serwer zewnętrzny to trzeba wpisać w programie nazwę domeny bądź IP, a na serwerze dopisać IP zewnętrzne naszego komputera. Nie wiem co to za serwer więc więcej nie pomogę.
Działa wszystko w wersji DEMO - choć to pełna wersji ze znakiem wodnym.

d3s2

Cytat: geshu w Sierpień 18, 2017, 19:47:25
Tak trzeba, trzeba dodać dostęp do hosta danej bazy. Jeżeli jest to serwer zewnętrzny to trzeba wpisać w programie nazwę domeny bądź IP, a na serwerze dopisać IP zewnętrzne naszego komputera. Nie wiem co to za serwer więc więcej nie pomogę.
Działa wszystko w wersji DEMO - choć to pełna wersji ze znakiem wodnym.

W jaki sposób należy dodać dostęp do hosta danej bazy?. W programie dodałem hosta, usera, hasło, nazwę bazy, wszystkie pola są uzupełnione. Gdzie dopisać w programie IP ?
Program łączy się z bazą jednak po chwili traci połączenie. Nie zapisuje danych do bazy (np: logo muszę wgrywać za każdym razem).
Serwery Kei.pl.

geshu

#3
Wpisujemy IP serwera. Skąd je wziąć?
Windows > Start > Uruchom > CMD > wpisujemy "ping www.nasza_domena.pl" która jest podpięta pod serwer kei.pl

A nasze IP (najlepiej mieć stałe IP - zależne od umowy usługodawcy Internetu) dodajemy jako host w Panelu Kei.pl w zakładce bazy danych czy coś takiego - można też ręcznie dodać. Osobiście nigdy nie korzystałem z kei.pl

Jak sprawdzić nasze IP>
Wchodzimy w google.pl > wpisujemy "moje ip" i trzeba wejść w dowolny link np http://www.moje-ip.eu/.

Reasumując ja mam u siebie panel Direct Admin na serwerze więc jeżeli korzystasz z takiego samego panelu to mogę podpowiedzieć więcej.

uromed

Witam

Podłączę się pod temat.

Mam na swoim lokalnym serwerze windows zainstalowany MYSQL server wer. 8.0.14. Wszystko działa za pomocą workbench mysql łączę się z komputera kliena to serwera. Natomiast program fakturalight nie może się połączyć
"Wystąpił błąd podczas komunikacji z bazą, sprawdz ustawienia i upewnij się że baza jest dostępna"

Proszę o jakies wskazówki jak połączyć program z bazą

Complay

Zazwyczaj jest to problem z kodowaniem znaków. Należy zmienić w konfiguracji serwera domyślne kodowanie według poniższych kroków:

1. Wejść do katalogu z ustawieniami serwera, zazwyczaj będzie to ścieżka "C:\ProgramData\MySQL\MySQL Server 8.0".
2. Otworzyć plik o nazwie "my".
3. Odnaleźć opcję "character-set-server".
4. Opcję należy odkomentować (usunąć początkowy #) oraz dopisać na końcu "=urf8". Ostatecznie opcja powinna wyglądać następująco:
character-set-server=utf8
5. Zrestartować serwer MySQL, najlepiej przez restart systemu Windows. Ewentualnie wyszukać w usługach systemowych MySQL i zrestartować usługę.