Generowanie pliku jpk nie zgodne z schematem jpk 3

Zaczęty przez Alina, Styczeń 18, 2018, 10:52:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alina

Witam
Księgowa wymaga ode mnie wysyłania plików jpk każdej faktury i za każdym razem jej program księgowy odrzuca moje pliki.
Po weryfikacji z plikami które przechodzą weryfikację znalazłam błędy które to powodują:

W pliku jpk_3, który generuje program fakturalight brakuje za każdym znakiem mniejszości wyrażenia tns: (np.: jest tak <KodFormularza wersjaSchemy="1-1" kodSystemowy="JPK_VAT (3)">JPK_VAT</KodFormularza>, a powinno być <tns:KodFormularza wersjaSchemy="1-1" kodSystemowy="JPK_VAT (3)">JPK_VAT</tns:KodFormularza>.

Brakuje także wiersza z nazwą systemu <tns:NazwaSystemu>FakturaLight</tns:NazwaSystemu>

Proszę o pomoc, aby pliki jpk3 były poprawnie generowane, ponieważ zakupiłam program i za każdym razem muszę go ręcznie edytować.
Pozdrawiam

Complay

Witam,

Prosimy o podanie nazwy programu, który Pani używa.

Alina

Moja wersja programu to FakturaLight v11.0
Księgowa korzysta z RachmistrzGT, próbowałam też zweryfikować w programie TaxMachine2 i te same błędy były.

Complay

Dziękujemy za zgłoszenie. Rzeczywiście w pliku JPK generowanym przez program brakuje znacznika <NazwaSystemu>. Z naszej analizy wynika, że nie jest konieczny prefix tns. W najbliższej aktualizacji zostanie to poprawione, a tymczasem wystarczy dodać następującą linijkę po </DataDo>:

<NazwaSystemu>FakturaLight</NazwaSystemu>