Wybór klienta z listy bądź szukanie po nazwie

Zaczęty przez geshu, Sierpień 17, 2017, 18:32:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

geshu

Podczas próby wystawienia faktury nie znalazłem możliwości wyboru klienta z listy - ok, ale jest możliwość szukania i tutaj natrafiłem na "problem". Kiedy wpisałem nr NIP i pobrałem dane z bazy GUS, to nazwa klienta zaczynała się od podwójnego apostrofu " i w takim przypadku to użytkownik musi pamiętać o tym jak dany delikwent się nazywa - nie lepiej było by zrobić szukanie w aspekcie "*ciąg_znaków"?

Complay

Po wpisaniu fragmentu nazwy lub NIPu klienta wyskakuje lista z pasującymi rekordami w bazie. Wystarczy wybrać właściwą pozycję na liście i reszta danych zostanie uzupełniona. Szukanie w bazie GUS jest przeznaczone dla nowych klientów, nie dodanych do bazy.

geshu


Complay

Nie trzeba pamiętać NIPu. Ta sama zasada obowiązuje dla każdego pola: wystarczy pamiętać fragment nazwy firmy, adresu (np. miasto) lub dowolnego innego pola. W załączniku zrzut ekranu z przykładem.

geshu

#4
Zgadza się. Ale jeżeli pobierane są dane firmy z GUS i tam firma zaczyna się od " to już jest problem - przy dodawaniu się pamięta. Ale po roku jak się wystawia np fakturkę cykliczną już nie.

Complay

W przyszłości poprawimy program tak, aby pomijał cudzysłowy przy wyszukiwaniu.