O co pytać franczyzodawcę?

Zaczęty przez kallipyga, Marzec 21, 2017, 17:04:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

kallipyga

Witam Was. Ja trochę z innego tematu... może ktoś z obecnych pomoże  :)
Mam spotkanie w sprawie franczyzy w branży gastronomicznej (sieć pizzerii) mniej więcej wiem jakie informacje powinny mnie zainteresować, ale chciałabym się od kogoś z Was dowiedzieć jakie pytania powinnam zadać, żeby mieć rozeznanie czy współpraca będzie korzystna dla obu stron :)
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę
Pozdrawiam

Zbigniew

Najlepiej poproś o kontakt do franczyzobiorców, którzy już działają. Może uda Ci się uzyskać o ich wyniki finansowe. Nie wiem czy mogą udzielać takich informacji. Jeśli nie otrzymasz ich na rozmowie, zapytaj gdzie działają. Sama podjedź i zobaczysz na paragonie dane sprzedawcy

Tomdom

Ilu franczyzobiorców zrezygnowało z prowadzenia Waszej franczyzy i z jakich przyczyn?

Tomdom

#3
Witaj!

Przedstawiam kilka pytań, które mogą Ci pomóc w uzyskaniu wyczerpujących informacji na temat franczyzy w branży gastronomicznej:

Jakie są koszty inwestycji?
Jaka jest polityka marketingowa i jakie wsparcie otrzymam w tym zakresie?
Jakie są wymagania dotyczące lokalu i jakie są koszty jego wyposażenia?
Czy jest wymagany jakiś wkład własny i jakie są jego wymagania?
Jakie są warunki finansowe franczyzy i jakie są obowiązki franczyzobiorcy względem franczyzodawcy?
Jakie są warunki kontraktualne i jakie są zobowiązania franczyzodawcy wobec franczyzobiorcy?
Czy jest dostęp do narzędzi i usług niezbędnych do prowadzenia biznesu, takich jak system zarządzania i dostawy?
Jaki jest profil i doświadczenie dotychczasowych franczyzobiorców i jakie są ich doświadczenia i wyniki?
Odpowiedzi na te pytania powinny pomóc Ci w uzyskaniu pełnego obrazu oferowanej franczyzy i pomogą Ci ocenić, czy będzie to korzystna współpraca dla obu stron. Życzę powodzenia!